Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Bedřichov 5 : 5 TJ Sokol Mn. Hradiště

10. 9. 2012

 K poslednímu zápasu naší premiérové druholigové sezony jsme zajížděli do BedřichovaU Jihlavy. Byla to typická dohrávka, kdy oběma mužstvům už celkem o nic nešlo, pouze my jsme k jistotě třetího místa v tabulce potřebovali neprohrát, což se nám nakonec po velkém boji podařilo.

Domácí nebyli kompletní a ani my jsme neodjeli v plné síle. Chyběl Michal Košek a Vojta Holas jel jen jako náhradník s bolavými zády.

Do první dvojky šli Michalové Folprecht s Kašpárkem, ale opět nepřekročili svůj stín a prohráli 0:2. Nově složená dvojice Budkai, Šimáně naopak celkem hladce vyhrála 2:0 a vyrovnala. Naše stabilní trojka Kašpárek, Folprecht a Šimáně nám poprvé zajistila vedení v zápase výhrou 2:0. Naopak trojice Budkai, Holas a Michal Šenkýř svůj zápas prohrála a bylo opět srovnáno. Do třetí dvojky nastoupil tentokrát hrající trenér S.Matouš s Michalem Šenkýřem a než se dostal do provozní teploty, tak se radši nechal vystřídat a vrátil se v průběhu druhého setu, kde už jeho výkon byl znatelně lepší. V nejvyrovnanějším zápase dne nakonec domácí vyhráli nejtěsnějším možným poměrem a to 9:10, 10:9 a 10:9 a opět překlonili misku vah na domácí stranu. Ještě že měl svůj den David. Jako správný kapitán zavelel k obratu výhrou v singlu nad Jardou Poulem st., když musel v prvním setu otáčet nepříznivý stav 7:9, ale ve druhém setu už na kurtu kraloval. Lukáše trojka, kde Vojtu nahradil S.Matouš nestačila na domácí trojici a opět jsme prohrávali. Naštěstí na Michaly s Davidem bylo tentokrát v trojicích spolehnutí a výhrou 2:0 nás přiblížili k zisku kýženého bodu, kterou potvrdili nejlepším výkonem dne Lukáš s Davidem, kdy domácí dvojici doslova smetli s kurtu a pro nás zlatý bod vybojovali. Vítězství nám nedopřála dvojice Beraczka, J.Poul st., která Michaly porazila 2x 10:8.

Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně David Šimáně a ukázal, jak moc nám chyběl minulé kolo v Holubicích. U domácích je potřeba smeknout ne klobouk, ale širák před uměním, fyzičkou a sportovním vystupováním Jardy Poula st., který byl určitě nejlepším hráčem domácích. Zápas řídil pouze jeden rozhodčí, který se svého úkolu zhostil se ctí. K tomu mu určitě pomohla obě mužstva svým korektním chováním na kurtu i mimo něj. Musím přiznat, že když mě někteří odborníci z nohejbalových kruhů /mj. Martin Spilka, Honza Dlask alias Čenda,..../před sezonou říkali, že budeme hrát mezi třetím a pátým místem, tak jsem se jim smál a posílal je k Chocholouškovi.Teď se jim tímto omlouvám a jsem nesmírně rád, že jsme v naší první druholigové  sezoně obsadili vynikající třetí místo.

 

/sm/